Į ką atkreipti dėmesį perkant naudotą telefoną iš skelbimų?

Technologijoms sparčiai judant į priekį atsiranda vis didesnė naudotų telefonų pasiūla skelbimų portaluose. Jei šiuo metu kaip tik ieškote naudoto išmaniojo telefono – pateikiame kelis patarimus, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį perkant tokį įrenginį.

  • Kosmetinė telefono būklė. Nors telefonas ir naudotas, tačiau nepatartina pirkti prastos kosmetinės būklės (smarkiai suraižyto, su korpuso pažeidimais, skilusio) įrenginio. Dažniausiai kosmetiniai defektai atsiranda po kritimų, o tai gali turėti įtakos ir vidinių telefono komponentų veikimui.
  • Telefono funkcijos. Prieš perkant telefoną būtina patikrinti ar visos jo funkcijos veikia tinkamai. Patikrinkite: kameras (veikimas, fokusavimas, ar fotografuojamame vaizde neatsiranda kažkokių spalvų iškraipymo, ar vaizdas neatrodo kaip per rūką), blykstę (ar veikia), wifi ryšį (ar gaudo ir prisijungia, jei yra galimybė, palyginti su kitu telefonu, ar aptinka panašiai wifi tinklų, ar vienodas ryšio stiprumas), bluetooth (ar aptinka įrenginius, ryšio stiprumą), įdėjus mobiliojo ryšio kortelę patikrinkite ar gerai gaudo ryšį, pabandykite kam nors paskambinti – jei telefonas blokuotas, neleidžia skambinti ir išmeta lentelę – „tinkle neregistruotas“ ar kitą panašų įspėjimą. Taip pat paskambinus patikrinsite ir ausies garsiakalbį – ar gerai girdite žmogų su kuriuo kalbate, taip pat būtinai paklauskite ar gerai girdi jus, tokiu būdu sužinosite ar tinkamai veikia mikrofonas. Kitas dalykas kurį patartina patikrinti – telefono jungtys (krovimo jungtis – patikrinkite ar telefonas kraunasi, bei ausinių jungtis (jei tokia yra)). Nepamirškite patikrinti ir visų ant telefono esančių mygtukų – pažiūrėkite ar visi veikia tinkamai. Liečiamo ekrano jautrumas – pasirinkite kokią nors programėlę ir palaikykite ilgiau paspaudę ant jos, kol leis tą programėlę judinti (perkelti į kitą vietą), kai leidžia programėlę judinti, su ja vaikščiokite po visą ekraną – tokiu būdu patikrinsite ar nėra nejautrių ar prastai veikiančių ekrano vietų.
  • Telefono komplektacija. Patartina pirkti telefoną su visa priklausančia komplektacija (dėžutė, dokumentai, įkroviklis, ausinės). Tokį telefoną ateityje bus lengviau parduoti, be to mažėja tikimybė, kad toks telefonas gali būti vogtas. Jei parduodamas telefonas su dėžute – būtina patikrinti ar telefono ir dėžutės IMEI numeriai sutampa.
  • Telefono IMEI numeris. Patikrinkite ar IMEI numeris rodomas telefono ekrane sutampa su numeriu esančiu ant telefono korpuso bei, kaip minėta anksčiau, su esančiu ant telefono dėžutės. Būtinai pagal IMEI numerį patikrinkite ar telefonas nėra ieškomas ar blokuotas, tai galite padaryti – manoimei.lt puslapyje.
  • Atidžiai apžiūrėkite telefono kameras – jei po kamerų stiklais matosi dulkių – greičiausiai, kad toks telefonas jau ardytas. Jei po kamerų stiklais matosi drėgmės požymių, nešvarumų – didelė tikimybė, kad telefono vidiniai komponentai pažeisti drėgmės.
  • Jei kyla abejonių, kad telefonas neoriginalus – būtinai tokį įrenginį patikrinkite servise ar tiesiog jo nepirkite.
  • Itin maža kaina skelbime – jei telefono kaina ženkliai mažesnė nei rinkos, o pardavėjas tvirtina, kad telefonas be jokių defektų – tokį įrenginį verta tikrinti itin atidžiai. Beje, jei pigiai pardavinėjamas telefonas yra kitame mieste, ir pardavėjas iš pradžių prašo pervesti pinigus (dalį ar visus) ir tik tada išsiųs telefoną – didelė tikimybė, kad liksite ir be pinigų ir be telefono, todėl patariame tokius skelbimus praleisti.

Šie patarimai – mūsų komandos asmeninė patirtis, todėl yra tikimybė kad kažką ir praleidome. Nepaisant to, tikimės, kad patarimai pagelbės perkant naudotą įrenginį.

Parašykite komentarą

Skambinti
Nuoroda